voip چیست؟ به راستی تکنولوژی انتقال صوت بر روی بستر اینترنت های مختلف کمتر از پنج سال است که در کشور رواج پیدا کرده است در قدیم خطوط آنالوگ به همراه یک سانترال قدیمی کارکرد یک سرویس شرکتی پاسخگو را داشته است به این معنی که شبکه فروش یک شرکت بر روی بستر voip راه اندازی می شود می شده و عمل انتقال صوت و مدیریت تلفن ها را انجام می داده در حال حاضر این بستر به شبکه voip تبدیل شده است.

voip چیست ؟
وویپ چیست ؟

voip چیست؟

تکنولوژی انتقال صوت بر روی بستر اینترنت را voip یا voice over ip می گویند.  voip جایگزین مناسب سانترال های قدیمی است و مزایای بیشتری نسبت به آن دارد. برای داشتن یک سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک شما لازم است هم شرکت را سیم کشی مخابراتی کنید و بر روی هر نیز یک تلفن پاناسونیک قرار دهید. اما برای سرویس voip می توانید به سادگی بر روی بستر شبکه لوکال محلی خودتان این کار را بدون هیچ هزینه اضافی انجام دهید مزایای voip نسبت به سانترال قدیمی زیاد است اما باید بدانید که همه امکانات سانترال قدیمی در سرویس voip آورده شده است و علاوه بر آن امکانات دیگری نیز اضافه شده است.

یک سانترال قدیمی ۳ به ۸ تنها توانایی پخش یک منوی صوتی کمتر از ۳۰ ثانیه را دارد ولی سرویس voip امکان بخش منوی صوتی تودرتو را دارد در زیر به ویژگی‌های سرویس voip در مقایسه با سانترال اشاره شده است.

ویژگیهای voip ویژگی سانترال قدیمی
منوی صوتی تو در تو منوی صوتی کمتر از ۳۰ ثانیه
صفحه تماس دارد صفحه تماس ندارد
امکان افزایش تلفنها بدون هزینه افزایش تلفن ها منجر به تغییر کل سانترال است
نیاز به سیم کشی اضافی ندارد نیاز است سیم کشی مخابراتی شود
کنفرانس صوتی دارد کنفرانس صوتی ندارد
ضبط مکالمات نامحدود دارد ضبط مکالمات ندارد

البته شرکت عمده تولید کننده سرویس های سانترال پاناسونیک سعی کرده است که سرویسهای ویپ خود را جایگزین تجهیزات قدیمی کند به این ترتیب دیگر نیازی به تهیه سرویس ویپ جدید نیز ندارد کافی است یک ویپ پاناسونیک خریداری کنید معمولا مدل های پاناسونی  NS500,NS1000جزء برندهای خوب هستند ولی هزینه بسیار بالایی دارند و معمولاً راه اندازی گران قیمت خواهید داشت پیشنهاد ما به شما استفاده از تلفن های اینترنتی الو ۰۲۱ است بدون نیاز به تجهیزات هم این امکانات را داشته باشید.

۰/۵ ( ۰ امتیاز )
واحد فروش